Kategorie

Regulamin sprzedaży wysyłkowej towarów uchwalony przez

 

PHU Donocik Jolanta Donocik.

w trybie art. 384 k.c.

 

   1. Zamówienia przyjmowane są:

          * poprzez zamówienie towarów w sklepie internetowym

          * telefonicznie:

            793 719 808

            793 719 088

            793 719 870

            33 400 02 03

           (opłata wg taryfy operatora, w godzinach 8-16 dni robocze, oraz 9-13 w soboty)

          * e-mail:

             biuro@przewody-hamulcowe.pl

 

          * W celu wyjaśniania ewentualnych wątpliwości związanych ze złożonym zamówieniem prosimy o podawanie kontaktowego numeru telefonu

 

   2. Rodzaje płatności

* przelew 

* wysyłka za pobraniem – płatne kurierowi gotówką przy odbiorze przesyłki 

* gotówka przy odbiorze własnym w siedzibie firmy

 

   3. Realizacja zamówienia rozpoczyna się w dniu złożenia zamówienia jeśli towar jest dostępny w magazynie centralnym i zamówienie zostało złożone do godziny 13.00. Do czasu realizacji zamówienia należy doliczyć czas dostarczenia przesyłki przez firmę kurierską DHL ( 99.9% do 24h od momentu nadania ).

 

      Realizacja potwierdzonego zamówienia

      pon. - piąt. przed godziną 13.00   wysyłka towaru w tym samym dniu roboczym

      po godzinie 13.00                          wysyłka towaru w najbliższy dzień roboczy

      sob. - niedz., dni świąteczne        wysyłka towaru w najbliższy dzień roboczy

 

   4. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon fiskalny lub faktura VAT.

Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki. Oryginał faktury wysyłany jest wraz z przesyłką

   5. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury.

          * Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie pod numerem 793 719 808 lub 793 719 088

Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało fizycznie wysłane – w takim przypadku obowiązuje pkt 8 niniejszego regulaminu – Zwroty towaru.

 

   6. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych bądź wprowadzania w nich zmian.

          * Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób.

 Umożliwiamy łączenie kilku zamówień w jedna przesyłkę – w takim przypadku koszty transportu są naliczane tylko raz, jednocześnie zamówienia o wartości przekraczającej 300zł brutto podlegają zwolnieniu z kosztów transportu, koszt ten pokrywany jest przez nadawcę ( dotyczy przesyłek krajowych )

 

   7. Wszystkie towary dostępne w katalogu są objęte gwarancją jakości producenta. Jeżeli nabywcą towaru nie jest konsument, odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi zostaje wyłączona na zasadzie art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego. Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

 

   8. Zwroty towaru

      Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Towar musi być zwracany w oryginalnym, niezniszczonym opakowaniu.

          * Zwracany towar należy odesłać pod adres siedziby firmy wraz z wypełnionym formularzem odstapienia od umowy

PHU DONOCIK Jolanta Donocik 

ul. Chłopickiego 34

43-300 Bielsko Biała

 

          * Należność zostanie zwrócona przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta a faktura wraz z fakturą korygującą niezwłocznie odesłana do klienta.

 

   9. Gwarancja: Wszystkie oferowane produkty są objęte minimum 12miesięczną gwarancją - wady fabryczne, materiałowe.

Przewody hamulcowe elastyczne teflonowe w oplocie stalowym - dożywotnia gwarancja na szczelność zakuć pod warunkiem nie przekraczania maksymalnych dopuszczalnych parametrów pracy jak ciśnienie pracy, temperatura płynu oraz promień gięcia ( parametry w karcie produktu ). Zakucia przewodów hamulcowych elastycznych nie są odporne na siły ciągnące - podwieszanie zacisku na przewodzie, błędny montaż powodujący naciąganie się węża spowoduje wyrwanie węża z zakucia co jest traktowane jako uszkodzenie mechaniczne nie podlegające gwarancji.

Montując przewody elastyczne należy zwrócić uwagę na stan przewodów sztywnych. Zakucia przewodów sztywnych są "jednorazowe" po demontażu należy obciąć zakucie i wykonać nowe spęczenie. Spęczenie podczas dokręcania musi rozgnieść się w gnieździe tworząc tym samym szczelne połączenie. Ponowny montaż przewodów sztywnych ( szczególnie stalowych ) bez ponownego przekucia stwarza wysokie ryzyko iż raz uformowany stożek nie uszczelni się już w innym gnieździe, mocniejsze dokręcanie elementów by zniwelować powstały przez to przeciek bardzo prawdopodobnie uszkodzi gwint a nawet może doprowadzić do pęknięcia końcówki przewodu elastycznego ( pęknięcie na styku stożek, początek gwintu ) Uszkodzenie tego typu nie jest spowodowane wadą materiałową a rozerwaniem poprzez zbyt wielką siłę przyłożoną na już nie poddające się formowaniu gniazdowemu połączenia stożkowe.

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych oraz uszkodzeń powstałych w wyniku nieumiejętnego montażu w tym zerwania gwintów, przetarcia węży, pęknięcia elementów z powodu zbyt dużego momentu skręcenia elementów, błędnego doboru gwintów, błędnego parowania typów uszczelnień itp.

   9a.Reklamacje.

          * Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien w obecności kuriera doręczającego uszkodzona przesyłkę sporządzić protokół uszkodzenia przesyłki a następnie odesłać go wraz z uszkodzonym towarem na adres:

PHU DONOCIK Jolanta Donocik 

ul. Chłopickiego 34

43-300 Bielsko Biała

NIP: PL 5471972886
REGON: 241824639


Z dopiskiem ZWROT REKLAMACYJNY oraz z wypełnionym PROTOKOŁEM REKLAMACYJNYM ( do pobrania z Naszej strony ) .

 

          * Nie przyjmujemy przesyłek pobraniowych.

          * Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, zwracamy natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć dowód zakupu lub numer zamówienia.

Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia.

          * Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w magazynie towary do wyboru.

          * Dystrybutor nie ponosi odpowiedzialności za pozostałe koszty związane z unieruchomieniem pojazdu.

 

  10. Dostawa zakupów

          * Realizujemy przesyłki na terenie całej Europy.

Koszty transportu poza granice Polski ustalane są indywidualnie i są współzależne od wagi zamówionego towaru. Szczegóły pod numerem 793 719 808

          * Zamówiony towar wysyłamy pod adres podany przez klienta w formularzu zamówienia lub zgodnie z otrzymanymi instrukcjami tuż po złożeniu zamówienia.

          *  Przesyłki realizujemy we współpracy z firmą DHL:

 

       Usługa Kurierska DHL PARCEL – przesyłki  o wadze jednostkowej do 31,5kg

Przedpłata koszt 17zł brutto

Pobranie ( płatne gotówką kurierowi przy odbiorze przesyłki ) – koszt 20zł brutto

 

 

Podane ceny zawierają koszt transportu oraz wszystkie dodatkowe koszty związane z opakowaniem.

 

          * W przypadku przesyłek wielkogabarytowych wartość ich transportu może być wyższa niż wyświetlana na stronie. Informacja o tym będzie udzielona telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

          * Przesyłki o wartości powyżej 300zł dostarczane są na koszt nadawcy

( dot. przesyłek na terenie Polski )

          * Wysłanie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

 

11. POUFNOŚĆ

 * Zatwierdzając dowolny formularz Użytkownik równocześnie akceptuje wszystkie punkty niniejszego regulaminu i zgadza się na gromadzenie i wykorzystywanie podanych w formularzu danych w celach administracyjnych, statystycznych i marketingowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 (Dz.U. nr 133 z 1997r). W przypadku podawanych danych osobowych Użytkownik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie podanych danych osobowych, w tym adresu elektronicznego w celu reklamy zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 (Dz.U. nr 144 poz 1204)

 * Użytkownik ma prawo zaprzestania przetwarzania i/lub usunięcia danych, o których mowa powyżej, poprzez wysłanie emaila pod adres admin@uniwersal.pl, zawierającego dane osobowe, które mają być usunięte.

 * Użytkownik może na bieżąco dokonywać zmian danych osobowych.

12.Zastrzeżenia

*Sprzedawca zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości.

*Informacje znajdujące się na stronach sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

 

 

Zakaz kopiowania tekstów i zdjęć. Wszelkie kradzieże zdjęć i treści niniejszego sklepu będą zgłaszane do odpowiednich służb.

 

Przypominamy:
Zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (D.U. 1994/24/83) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie przedstawionych treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 5 (art. 115.1)..